محصولات شرکت

پکیج چربی گیر CPI

یکی از انواع روشهای چربیگیری ثقلی، استفاده از روش Corrogated Plated Interceptor می باشد. در این روش صفحات موجدار مورب، با زاویه 45 نسبت به افق قرار گرفته و عمل جداسازی چربی و روغن را انجام می دهند، چربیگیر های به روش ثقلی دارای خروجی روغن و چربی و خروجی پساب به صورت جداگانه می باشند.
این چربی گیر در تصفیه فاضلاب برای جدا کردن آب از روغن استفاده میشود. این نوع چربیگیر که گاهی به نام Tilted Plate Interceptor نیز خوانده میشود به طور گسترده ای جایگزین جداکننده های API و مخازن ته نشینی اولیه شده اند.
جداکننده CPI در صنایع به منظور حذف ذرات روغن، چربی و مشتقات نفتی از آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.
این واحدها فقط نیاز به ۱۵ تا ۲۰ درصد از فضای مورد نیاز API داشته و بطور چشمگیری هزینه های ساخت و نگهداری را کاهش می دهد.

به طور کلی جداکننده‌های CPIتا حدودی مشابه روش API می‌باشد. با این تفاوت که در این جداکننده‌ها از یک سری صفحات مورب و موج‌دار‌ استفاده شده است که با زوایای ۴۵ تا ۶۰ درجه در داخل مخزن قرار گرفته اند.

جنس صفحات بسته به مشخصات فیزیکی و شیمیایی پساب ممکن است فلزی یا پلاستیکی باشند و معمولاً با توجه به PH پساب از مواد پوشش دهنده مقاوم در برابر خوردگی استفاده می‌شود.
در واقع مهمترین نقش صفحات ایجاد فضای مناسب برای شکل‌گیری جریان آرام می‌باشد. علاوه بر صفحات جداکننده، این سیستم مجهز به سطح‌ روب برای جمع‌آوری ذرات شناور شده و همچنین لجن روب برای جمع آوری لجن ته نشینی می باشد. نحوه عملکرد این واحدها ‌به این ترتیب است که با ورود فاضلاب از قسمت ورودی به علت سرعت کم جریان و قرارگرفتن جریان در مسیر صفحات موازی حالت آرام در جریان ایجاد می‌شود و در این حالت لمینار (آرام) چربی‌ها از فاضلاب جدا می‌شوند و ذرات معلق نیز از آن جدا می‌گردند.
چربی‌ها به دلیل کم بودن چگالی شان به سمت بالای واحد حرکت کرده و به سطح مخزن می‌رسند و با تجهیزات مربوطه (SKIMER )جمع‌آوری می‌شوند. ذرات معلق نیز در قسمت پایین مخزن ته‌نشین می‌شوند و نهایتاً به شکل لجن خارج می‌شوند.

ویژگی‌های چربی گیر به روش CPI

• نصب و راه اندازی آسان
• بالا بودن راندمان حذف روغن و چربی های غیر امولسیونی از پساب
• قابلیت حذف ذرات روغن غیر امولسیونی تا قطر حداقل ۳۰ میکرون
• پایین بودن مصرف انرژی

مهم‌ترین موارد مصرف جدا کننده CPI به صورت ذیل می‌باشد:

• پالایشگاه‌های نفت و گاز
• پایانه‌ها و بنادر نفتی
• تعمیرگاه‌ها
• صنایع غذایی
• صنایع تولید مواد شوینده و شیمیایی
• صنایع اتومبیل‌سازی
• صنایع پتروشیمی


خواهشمند است جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فنی ما با شماره های 05136086689و 09120407458 تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس ایمیل aeb_w.water@yahoo.com با ما در ارتباط باشید.

گروه مهندسی پیج آب

مشاوره،طراحی،ساخت و اجرای سیستم های تصفیه آب و فاضلاب،هوا و خاک

گروه مهندسی پیج آب

تصفیه پیشرفته تصفیه خانه های فاضلاب جهت باز چرخانی و استفاده مجدد

گروه مهندسی پیج آب

انجام دادن مهندسی مجدد و ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه های آب و فاضلاب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت گروه مهندسی پیچ آب می باشد

Copyright 2017.Designed by : Novin Sama Company

طراحی و اجرا : دهقانی


Mobile : 09156510992
Telegram : @mrdehghani.mahdi
Email : Mrdehghani.Mahdi@gmail.com
طراحی و اجرای پروژه های واکنش گرای تحت وب